CS Mioveni a debutat în play-off-ul de promovare din Liga 2 cu o remiză pe teren propriu, scor 0-0, cu Rapid, într-un meci în care a jucat ceva mai mult de o jumătate de oră în inferioritate numerică. Raul Costin a fost eliminat în minutul 57, după o fault prostesc la mijlocul terenului. Antrenorul Claudiu Niculescu a acuzat ritmul jocului din cauza inactivității de patru luni și a acuzat arbitrajul lui Adrian Cojocaru. Argeșenii ar fi putut da lovitura la ultima fază, în minutul 90+5, când portarul Mihai Popa a scăpat o minge în față după o lovitură liberă executată de Ișfan, însă tot el a parat la reluarea lui Hergheligiu. Însă tot ei au avut noroc la două mari ocazii ale giuleștenilor în partea secundă, la Sefer și Hlistei. CONTINUAREA ARTICOLULUI o poți CITI AICI:

The post Claudiu Niculescu acuză arbitrajul după remiza cu Rapid: ”Ne-a tăiat elanul! Deciziile erau luate pentru cine avea bașii mai puternici, cine striga mai tare.” Antrenorul Mioveniului, foarte încrezător că echipa sa va promova appeared first on Prosport.