Skip to content
Critic National
Meniu
  • Home
  • Politica
  • Justitie
  • Social
  • Sanatate
  • Lifestyle
  • Fapt divers
    • Revista presei
  • Comunicate de presa
  • Anunturi
    • Afaceri, prestari servicii si firme
    • Agro si industrie
    • Animale de companie
    • Auto, moto si ambarcatiuni
    • Casa si gradina
    • Electronice si electrocasnice
    • Imobiliare
    • Locuri de munca
    • Mama si copil
    • Moda si frumusete
    • Timp liber, hobby, sport si arta
  • Contact
Meniu

Faza care ar putea schimba soarta campionatului! Ce s-a întâmplat în derby-ul CFR Craiova: A fost 11 metri pentru echipa lui Dan Petrescu? Reacția lui Crăciunescu + FOTO & VIDEO

Publicat: 28 iunie 2020

CFR Cluj și Craiova joacă un meci care se poate dovedi decisiv pentru soarta campionatului. CFR Cluj a cerut penalty la un duel între Valentin Costache și Ștefan Vlădoiu, în urma căruia jucătorul ardelenilor a căzut în careu, dar a sfârșit prin a fi avertizat de către arbitrul Istvan Kovacs. CFR Cluj a început în atac derby-ul cu Craiova, în speranța unui gol rapid și a unui rezultat marcă înregistrată pentru Dan Petrescu. Valentin Costache a pătruns vijelios spre poarta lui Pigliacelli și a cazut în urma unui clinci în careu. (VIDEO AICI) Arbitrul Istvan Kovacs nu a acordat penalty-ul cerut de clujeni. Dimpotrivă, cel avertizat a fost Costache, care s-a ales cu cartonașul galben. Dan Petrescu s-a ridicat de pe banca de rezerve și a protestat îndelung.

În cele din urmă, Craiova a a deschis scorul prin Elvir Koljic, care l-a învins pe Arlauskis cu un șut plasat. Universitatea Craiova a făcut 2-0 în Gruia, în minutul 56, prin reușita lui Mihăilă (VIDEO AICI) Își lasă piciorul în spate. Costache se împiedică. După părerea mea este fault. Nu și-a retras piciorul. Este fault Ion Crăciunescu ECHIPELE DE START: CFR Cluj: Arlauskis Cr. Manea, Vinicius, Burcă, Camora Itu, Bordeianu, Djokovic C. Deac, Omrani, V. Costache Rezerve: Hindrich D. Ciobotariu, Cestor, Hoban, Al. Păun, Petrila, Rondon, L. Traore Antrenor: Dan Petrescu Craiova: Pigliacelli Șt. Vlădoiu, Acka, Bălașa, N. Bancu Nistor, Al. Mateiu, Cicâldău An. Ivan, Koljic, V. Mihăilă Rezerve: I. Popescu Vătăjelu, Cosic, Ivanov, Qaka, Baiaram, Bărbuț, Gustavo, L. Nițu Antrenor: Cristiano Bergodi Arbitrul central Istvan Kovacs alaturi de Dan Petrescu si Cristian Panin in meciul de fotbal dintre CFR Cluj si Universitatea Craiova, contand pentru play-off-ul Ligii 1 …, disputat pe Stadionul Dr. Constantin Radulescu din Cluj Napoca, duminica 28 iunie 2020. © (…)

cititi articolul complet în ProSport

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

©2025 Critic National Toate drepturile, rezervate.