Skip to content
Critic National
Meniu
  • Home
  • Politica
  • Justitie
  • Social
  • Sanatate
  • Lifestyle
  • Fapt divers
    • Revista presei
  • Comunicate de presa
  • Anunturi
    • Afaceri, prestari servicii si firme
    • Agro si industrie
    • Animale de companie
    • Auto, moto si ambarcatiuni
    • Casa si gradina
    • Electronice si electrocasnice
    • Imobiliare
    • Locuri de munca
    • Mama si copil
    • Moda si frumusete
    • Timp liber, hobby, sport si arta
  • Contact
Meniu

Firmă de salubritate, amendată că a stropit cu o soluție alunecoasă și mai multe mașini s-au ciocnit

Publicat: 30 iunie 2020

O firmă de salubritate care acționează în Sectorul 2 al Capitalei a fost amendată după ce a stropit cu o substanță care a făcut ca strada să devină alunecoasă, iar mai multe mașini s-au ciocnit, marți, în Capitală.

„Marți, polițiștii Brigăzii Rutiere au sancționat contravențional un operator de salubritate din Sectorul 2 pentru nerespectarea prevederilor OG 43/1997, privind regimul juridic al drumurilor”, potrivit unui anunț al Brigăzii Rutiere din București.

În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat faptul că pe mai multe străzi din Sectorul 2 s-a format o peliculp glisantă „care a afectat starea de practicabilitate a părții carosabile și a pus în pericol siguranța participanților la traficul rutier”.

La nivelul Brigăzii Rutiere au fost înregistrate 21 de apeluri și s-au produs mai multe accidente rutiere.

Sursa: Mediafax

sursa: TVR

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

©2025 Critic National Toate drepturile, rezervate.