Șocul pe care conducerea de la CS Mioveni a vrut să îl producă prin schimbarea de antrenor, se pare că a avut efectul așteptat. Odată cu venirea lui Alexandru Pelici, echipa a înregistrat cea mai categorică victorie a sezonului de Liga 2. S-a impus cu 3-0 în restanța din etapa a 8-a, cu Rapid. CS Mioveni a obținut succesul prin golurile semnate Mihai Ișfan (22), Guilherme Gomes Garutti (55) și Sergiu Negruț (69). Alexandru Pelici a declarat la interviurile de la finalul confruntării că nu are un merit foarte mare pentru modul în care a arătat echipa sau pentru rezultatul înregistrat pe tabelă. CONTINUAREA ARTICOLULUI o poți CITI AICI:
Schimbarea de antrenor a avut rezultatul scontat. CS Mioveni, succes fără emoții cu Rapid, dar Alexandru Pelici nu și-a asumat multe merite: ”Contribuția mea e mică. Îi dedicăm victoria lui Niculescu”
The post Schimbarea de antrenor a avut rezultatul scontat. CS Mioveni, succes fără emoții cu Rapid, dar Alexandru Pelici nu și-a asumat multe merite: ”Contribuția mea e mică. Îi dedicăm victoria lui Niculescu” appeared first on Prosport.