Skip to content
Critic National
Meniu
  • Home
  • Politica
  • Justitie
  • Social
  • Sanatate
  • Lifestyle
  • Fapt divers
    • Revista presei
  • Comunicate de presa
  • Anunturi
    • Afaceri, prestari servicii si firme
    • Agro si industrie
    • Animale de companie
    • Auto, moto si ambarcatiuni
    • Casa si gradina
    • Electronice si electrocasnice
    • Imobiliare
    • Locuri de munca
    • Mama si copil
    • Moda si frumusete
    • Timp liber, hobby, sport si arta
  • Contact
Meniu

Coronavirus, o grijă în plus pentru viitoarele mămici. Miss Fitness Universe, însărcinată în șase luni: Vreau sa transmit energie bună. Să ne bucurăm de timpul pe care îl avem

Publicat: 23 iunie 2020

Pandemia de coronavirus sperie pe toată lumea, dar mai ales pe viitoarele mămici. Anca Bucur, singura sportivă din lume care a câștigat de șase ori Miss Fitness Universe, se pregătește să devină mamă pentru a doua oară. Este însărcinată în șase luni și spune că sarcina nu trebuie văzută ca un inconvenient în această perioadă, iar viitoarele mămici trebuie sa învețe să fie relaxate și liniștite.

Anca Bucur, Miss Fitness Universe: Sunt conștientă că în mine crește o ființă si vreau sa transmit energie bună și atunci nu m-am încărcat cu energie negativă. Din contră, încerc sa am aceeași rutină, atât cât pot. Sa mă ocup de băiatul meu, de casă, de mine, să fac mișcare.

Dorina Florea, jurnalist: Aș vrea să știu dacă te-ai intersectat în aceste zile cu sistemul medical și dacă ai întâmpinat cumva și dificultăți?

Anca Bucur, Miss Fitness Universe: Din fericire, nu am întâmpinat dificultăți. Am avut un singur drum, pentru morfologia de trimestrul 2, să o văd pe fetița mea și totul a fost în regulă. Sfatul meu este să ne bucurăm de timpul pe care îl avem, pentru că folosim foarte mult acest cuvânt în această perioadă. Să petrecem timp cu familia, cu copiii, pe care poate i-am neglijat cu toate treburile și rutina și, nu în ultimul rând, să avem grija de corp, și de interior și de exterior. Să facem mișcare și să consumăm alimente cât mai sănătoase.

sursa: http://stiri.tvr.ro/

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

©2025 Critic National Toate drepturile, rezervate.