Skip to content
Critic National
Meniu
  • Home
  • Politica
  • Justitie
  • Social
  • Sanatate
  • Lifestyle
  • Fapt divers
    • Revista presei
  • Comunicate de presa
  • Anunturi
    • Afaceri, prestari servicii si firme
    • Agro si industrie
    • Animale de companie
    • Auto, moto si ambarcatiuni
    • Casa si gradina
    • Electronice si electrocasnice
    • Imobiliare
    • Locuri de munca
    • Mama si copil
    • Moda si frumusete
    • Timp liber, hobby, sport si arta
  • Contact
Meniu

Fotbal: Elvir Koljic şi-a prelungit contractul cu Universitatea Craiova

Publicat: 15 iulie 2020

Clubul Universitatea Craiova a anunţat miercuri că atacantul bosniac Elvir Koljic a semnat un nou contract valabil până în luna iulie 2025 cu gruparea olteană.

Născut pe data de 8 iulie 1995 în localitatea Valladolid (Spania), atacantul este cotat la 1,3 milioane de euro, conform website-ului de specialitate transfermarkt.com.

Koljic a îmbrăcat tricoul Universităţii Craiova de 37 de ori, reuşind să înscrie 20 de goluri şi să ofere 6 pase decisive în toate competiţiile.

Jucătorul bosniac a evoluat ultima oară în ţara sa, la FK Krupa (52 de meciuri, 32 de goluri şi 4 pase de gol). Elvir Koljic a bifat trei selecţii în cadrul echipei naţionale a statului Bosnia-Herţegovina. La ultima dintre aceste partide pentru echipa reprezentativă, în martie 2019, el a suferit o accidentare care l-a făcut să lipsească de pe gazon şase luni. AGERPRES (AS/autor: Adrian Ţone, editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Simona Aruştei)

 

Sursa foto: Universitatea Craiova / Facebook

sursa: AGERPRES

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

©2025 Critic National Toate drepturile, rezervate.