Skip to content
Critic National
Meniu
  • Home
  • Politica
  • Justitie
  • Social
  • Sanatate
  • Lifestyle
  • Fapt divers
    • Revista presei
  • Comunicate de presa
  • Anunturi
    • Afaceri, prestari servicii si firme
    • Agro si industrie
    • Animale de companie
    • Auto, moto si ambarcatiuni
    • Casa si gradina
    • Electronice si electrocasnice
    • Imobiliare
    • Locuri de munca
    • Mama si copil
    • Moda si frumusete
    • Timp liber, hobby, sport si arta
  • Contact
Meniu
magazin

Profesoară concediată, după ce a tușit intenționat pe un copil de 1 an, în timp ce aștepta la o coadă. Reacția mamei acestuia

Publicat: 06 iulie 2020

O profesoară din California a fost concediată, după ce a fost filmată în timp ce a tușit intenționat pe un copil de un an, la un magazin.

Potrivit autorităților, profesoara s-ar fi enervat în momentul în care o femeie nu ar fi respectat distanțarea socială, scoțându-și masca de protecție și tușind de câteva ori pe copilul femeii, transmite Fox News.

În urma incidentului, mama copilului ar fi susținut că femeia ar fi recurs la acest gest din cauza rasismului.

„Cred că această femeie este rasistă. Noi suntem hispanici și a început să-mi spună despre distanțare și să ne hărțuiască pe mine și fiul meu, după ce am început să vorbim în spaniolă”, a mai spus mama acestuia.

După ce imaginile au devenit virale, s-a inițiat o petiție în mediul online, pentru ca femeia să fie concediată.

De asemenea, autoritățile au demarat o anchetă.

Sursa:

Bianca Chirila

Tags:

profesoara concediata,

copil,

distantare sociala,

sursa: StirileProTV.ro

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

©2025 Critic National Toate drepturile, rezervate.