Skip to content
Critic National
Meniu
  • Home
  • Politica
  • Justitie
  • Social
  • Sanatate
  • Lifestyle
  • Fapt divers
    • Revista presei
  • Comunicate de presa
  • Anunturi
    • Afaceri, prestari servicii si firme
    • Agro si industrie
    • Animale de companie
    • Auto, moto si ambarcatiuni
    • Casa si gradina
    • Electronice si electrocasnice
    • Imobiliare
    • Locuri de munca
    • Mama si copil
    • Moda si frumusete
    • Timp liber, hobby, sport si arta
  • Contact
Meniu

Cosmin Contra anunță revoluția la Dinamo, după eșecul cu Chindia Târgoviște: „Vor dispărea mulți jucători!”. Ce așteptări avea antrenorul și care sunt principalii vizați

Publicat: 31 august 2020

Cosmin Contra (44 de ani), noul antrenor al lui Dinamo, s-a arătat dezamăgit după înfrângerea la limită cu Chindia Târgoviște, scor 0-1, în etapa a doua din Liga 1.

Vezi AICI detalii despre meciul Chindia Târgoviște Dinamo 1-0!

Cosmin Contra a anunțat schimbări majore în lotul lui Dinamo, după doar un meci pe banca tehnică a „câinilor”. Cosmin Contra: „Nu accept lipsa de atitudine!” Antrenorul dinamoviștilor a fost deranjat de atitudinea elevilor săi, despre care spune că trebuie să se ridice la nivelul numelui echipei pentru care joacă. „Nu m-am așteptat să jucăm așa slab. Băieții au lucrat bine la antrenamente. Paradoxul este că în cele trei zile pe care le-am petrecut împreună, nimic nu prevedea ca jocul să fie așa slab. Știam că am mult de muncă, stiam că avem nevoie de multe schimbări, dar le-am zis și lor, aici nu o să mai accept niciodată lipsa de atitudine, lipsa de a înțelege la ce club ești și sigur vor dispărea mulți dintre ei pentru că Dinamo vine după 2-3 ani în care s-a zbătut în anonimat și trebuie să găsim jucătorii care să joace cu atitudine. Unii jucători au încercat, au avut atiduine, dar au fost multe greșeli, pase greșite, nu am văzut acțiuni individuale. Sunt lucruri pe care ca antrenor nu poți să le previi înaintea unui meci. Te aștepți ca jucătorii să aibă personalitate, dacă sunt la Dinamo, te aștepți să aibă valoare să joace la Dinamo. Din păcate, am făcut un joc foarte slab. Felicit Chindia pentru dăruire, pentru pressing, nu ne-a lăsat să avem comoditatea aia de a avea posesia mingii. Vor veni în astea 10 zile mai mulți jucători care vor da o altă față echipei, pentru că avem nevoie de jucători valoroși care să schimbe fața echipei”, a spus Cosmin Contra, la flash-interviurile de după meci. Dinamo are deja doi accidentați Cosmin Contra a fost nevoit să facă două schimbări care nu erau în plan. Mijlocașul Vlad Achim (…)

cititi articolul complet în ProSport

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

©2025 Critic National Toate drepturile, rezervate.