Critic National
critic national stiri 24/7

Marius Șumudică, noi detalii despre transferul lui Denis Alibec la Gaziantep. „Există o ofertă concretă! În două luni poate semna”

Marius Șumudică a oferit noi detalii despre transferul lui Denis Alibec la Gaziantep, echipă care a făcut o ofertă concretă pentru atacantul român. Tehnicianul lui Gaziantep susține că a pus presiune pe oficialii echipei din Turcia pentru a-l transfera pe Denis Alibec de la Astra Giurgiu și a dezvăluit suma oferită de bașkani pentru internaționalul român. Totodată, Marius Șumudică a dezvăluit că Denis Alibec va putea semna din postura de jucător liber de contract în perioada de mercato din iarnă. Marius Șumudică a oferit noi detalii despre transferul lui Denis Alibec la Gaziantep „În primă fază, clubul nostru a oferit suma de 600.000 de euro. Eu am pus presiune cat am putut de mult. Sa spun povestea de la început ca să ştie toată lumea. Clubul nostru a vrut să ofere 500.000 de euro pentru un împrumut, neştiind că el termină contractul la vară. Oficialii noştri s-au uitat mai atent şi au spus ca noi am putea lua acest jucător liber de contract. Să îi dea nişte bani la semnătura şi îl ia liber. Eu mi-am permis să vorbesc cu Denis după ce a fost făcută oferta oficială. La momentul respectiv, domnul Niculae a refuzat. În momentul de faţă, există o ofertă concretă de 800.000 de euro plus 30% dintr-un viitor transfer în următorii trei ani. O sumă care mi se pare mai mult decât decentă. El în 2 luni şi jumătate poate semna cu Gaziantep sau cu oricare altă echipă, liber de contract. În decembrie, intră în ultimele 6 luni de contract” , a spus Marius Şumudică la Pro X.

1,9 milioane de euro este cota lui Denis Alibec, conform transfermarkt.com 800.000 de euro vrea să plătească Gaziantep 3 meciuri a jucat Denis Alibec în sezonul 2020 – 2021 pentru Astra Giurgiu

The post Marius Șumudică, noi detalii despre transferul lui Denis Alibec la Gaziantep. „Există o ofertă concretă! În două luni poate semna” appeared first on (…)

cititi articolul complet în ProSport


Urmareste CriticNational.ro pe FACEBOOK.COM

Distribuie articolele noastre si intra in comunitate. Daca ai un comunicat sau o stire, trimite-o acum pe [email protected]

loading...

Adauga raspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.
Comunicate de presa

Revista Presei

Anunturi