Skip to content
Critic National
Meniu
  • Home
  • Politica
  • Justitie
  • Social
  • Sanatate
  • Lifestyle
  • Fapt divers
    • Revista presei
  • Comunicate de presa
  • Anunturi
    • Afaceri, prestari servicii si firme
    • Agro si industrie
    • Animale de companie
    • Auto, moto si ambarcatiuni
    • Casa si gradina
    • Electronice si electrocasnice
    • Imobiliare
    • Locuri de munca
    • Mama si copil
    • Moda si frumusete
    • Timp liber, hobby, sport si arta
  • Contact
Meniu

Directorul Colegiului Naţional „Mihai Eminescu” din Suceava a fost răpus de noul coronavirus

Publicat: 10 octombrie 2020

Renato Tronciu, directorul Colegiului Naţional „Mihai Eminescu” din Suceava, a murit de COVID-19, după 25 de zile de spitalizare. Avea şi boli asociate.

Renato Tronciu (54 de ani) a murit în Spitalul Judeţean Suceava, unde fusese internat pe 15 septembrie.

Liceenii au postat un mesaj pe pagina de Facebook a Consiliului Elevilor: Suntem distruși de această veste cutremurătoare. Domnul Tronciu a fost una din persoanele ce a susținut Consiliul cum a putut el mai bine. A fost un om de miliarde, fără dar și poate. Un lider adevărat… Găsea o rezolvare la orice problemă ce ne depășea pe noi… Spunea mereu „Cum putem să îi ajutăm pe copiii ăștia?”

În urma testărilor, alţi şapte profesori de la Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” au fost depistaţi pozitiv la testul COVID la începutul noului an şcolar.

Din această cauză, de la începutul anului şcolar, cursurile se desfășoară după „scenariul roşu”.

La Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” învață 1.600 de elevi.

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

©2025 Critic National Toate drepturile, rezervate.