FC Argeș – Astra Giurgiu 1-0, Video Online în etapa a șaptea din Liga 1. Gazdele au câștigat după un penalty controversat

FC Argeș a obținut prima victorie din acest sezon al Ligii 1! Piteștenii au trecut cu 1-0 de Astra, însă succesul a venit după un penalty controversat, transformat de Șerban. Marius Avram a greșit grav la penalty-ul acordat în minutul 69, acordând un penalty inexistent pentru un presupus fault al lui Găman la Malele. Cu puștiul Micle într-o zi excelentă, FC Argeș n-a luat gol și a ajuns la patru puncte în clasament, după prima victorie de la promovarea în Liga 1. FC Argeș – Astra 1-0 Finalul partidei! FC Argeș – Astra 1-0 și nou-promovata câștigă primul meci din acest sezon al Ligii 1. Min. 90+1: OCAZIE ASTRA! Moise șutează bine de la distanță, dar Micle o salvează pe Argeș. Min. 75: OCAZIE MARE ASTRA! Budescu bate bine o lovitură liberă, dar Micle are o super paradă și evită golul la lovitura de cap a lui Găman. Min. 69: GOL FC ARGEȘ! Șerban înscrie din penalty. VIDEO: Golul lui Șerban Min. 68: PENALTY FC ARGEȘ! Malele primește un penalty cu mare ușurință, după un duel cu Găman. Min. 49: Schimbare Astra: Graovac are amețeli și în locul său intră Găman. Min. 46: Începe repriza secundă. Min. 45: Finalul primei reprize. Min. 33: OCAZIE FC ARGEȘ! Tofan trage foarte bine de la distanță și este aproape de un super gol. Balonul nu prinde însă cadrul porții adverse. Min. 15: OCAZIE ASTRA! Crepulja are o acțiune excelentă, dar șutul său din careu trece puțin pe lângă poartă. INFO: Partida de la Pitești se dispută pe o ploaie torențială. Min. 14: Malele trage pe lângă poartă după ce ia o acțiune pe cont propriu. Ritmul de joc este unul foarte bun la Pitești. Min. 10: BARĂ FC ARGEȘ! Leca trimite cu capul în bară după un corner. VIDEO: Bara lui Leca Min. 1: Începe meciul de la Pitești! Oaspeții au lovitura de start. Cele două echipe nu s-au mai întâlnit de 17 ani. UPDATE 20:20: FC Argeș – Astra | Echipele de start FC Argeș (4-3-3): 33. G. Micle – (…)