Skip to content
Critic National
Meniu
  • Home
  • Politica
  • Justitie
  • Social
  • Sanatate
  • Lifestyle
  • Fapt divers
    • Revista presei
  • Comunicate de presa
  • Anunturi
    • Afaceri, prestari servicii si firme
    • Agro si industrie
    • Animale de companie
    • Auto, moto si ambarcatiuni
    • Casa si gradina
    • Electronice si electrocasnice
    • Imobiliare
    • Locuri de munca
    • Mama si copil
    • Moda si frumusete
    • Timp liber, hobby, sport si arta
  • Contact
Meniu

Mirel Rădoi, în pragul unei crize la conferința de presă: „Vi s-a părut că n-am sânge în instalație?” Ce i-a provocat reacția | VIDEO

Publicat: 15 octombrie 2020

Mirel Rădoi a fost aproape de o criză de nervi în cadrul conferinței de presă susținută după eșecul cu Austria, 0-1, din Liga Națiunilor. Întrebat despre desele schimbări de strategie, selecționerul a izbucnit: „Vi s-a părut că n-am sânge în instalație?” România a pierdut și al treilea meci din luna octombrie, iar începutul plin de speranțe al lui Mirel Rădoi pe banca naționalei s-a transformat într-un adevărat coșmar. Chiar și selecționerul ia în calcul despărțirea de națională dacă luna noiembrie nu va aduce schimbarea așteptată. Mirel Rădoi, în pragul unei crize la conferința de presă Mirel Rădoi a schimbat de la meci la meci strategia naționalei, în încercarea de a găsi cea mai bună formulă, în contextul lipsei de valoare din fotbalul românesc. Meciul cu Austria a fost și primul în care Rădoi a renunțat la toți tinerii alături de care a ajuns până în semifinalele Campionatului Eurpean 2019. Unul dintre reporteri l-a întrebat după meci despre utilizarea jucătorilor tineri, dar și despre interesul pentru Gabi Tamaș, care a ratat convocarea din cauza accidentării: „Nu am avea nicio problemă, dar după aceea cereți rezultate. Dacă apar tineri, ziceți că nu sunt valoroși. Deci în momentul de față nu trebuie să chemăm jucătorii care sunt în cea mai bună formă? Ați văzut că nu am chemat jucători tineri? Ați văzut și celelalte partide? Și cea cu Irlanda de Nord? Bun. Vi s-a părut dumneavoastră că eu, ca jucător și ca antrenor, nu am sânge în instalație? Și s-a terminat sângele după un an și jumătate, nu? Mulțumesc”, a izbucnit Mirel Rădoi, care și-a păstrat cu greutate calmul.

Austria a câștigat prin golul marcat de Schopf, care a dat lovitura în minutul 75 (VIDEO AICI). Echipa României: 12. Tătărușanu 5. Bălașa, 15. Burcă, 3. Toșca, 11. Bancu 10. Maxim, 18. Marin, 23. Stanciu 17. Deac, 7. Alibec, 20. Mitriță. Selecționer: Mirel Rădoi Rezerve: 1. Niță, (…)

cititi articolul complet în ProSport

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

©2025 Critic National Toate drepturile, rezervate.