Etapa a 6-a a Ligii 2 debutează astăzi, de la ora 18:00, cu meciul de la Buftea dintre Rapid și Concordia Chiajna, două dintre echipele cu pretenții și cu obiectiv de a promova în prima ligă la finalul acestei ediții de campionat. Va fi pentru prima dată în acest sezon când o etapă începe de vineri. Atât Rapid, cât și Concordia Chiajna vin după prima lor înfrângere suferită în acest noul sezon de Liga 2. Giuleștenii s-au făcut de râs în Maramureș, unde au pierdut cu 1-2 în fața celor de la Fotbal Comuna Recea, o nou-promovată care nu avea niciun punct până în acel moment, în timp ce Concordia a cedat la ultima față, cu 2-3, în deplasarea de la Turris Oltul Turnu Măgurele. CONTINUAREA ARTICOLULUI o poți CITI AICI:
Rapid și Concordia Chiajna joacă în debutul etapei a 6-a a Ligii 2, la Buftea, de la ora 18:00. Ambele echipe vin după primul eșec înregistrat în acest sezon
The post Rapid a trecut cu 4-2 de Concordia Chiajna după ce a fost condusă de două ori. Ilfovenii aproape că n-au mai contat în repriza secundă appeared first on Prosport.